Te ei leia, mida otsite?

Meie Siltomaat abil saate kujundada täpselt selliseid silte, nagu soovite. Tekst, värv, kujundid ja palju muud.

Alustage oma sildi kujundamist

Teave puudega inimeste sildid kohta

Igapäevakõnes ütlevad inimesed sageli endiselt „invaliidid“, kuigi õige sõna on „puudega inimesed“. See kajastub ka sildinimedes, sest paljud räägivad invaliidisiltidest. Õige mõiste on siiski „puudega inimeste silt“. Olenemata nimest on selliste siltide sihtrühm mingisuguse puudega inimesed, enamasti ratastoolikasutajad. 

Puudega inimeste sildi levinuim otstarve on näidata, kus on midagi ratastoolikasutajatele kohandatud. Sellisteks võivad olla näiteks tualett või parkimiskohad.

Video kinnitusmeetod: kruvi


Puudega inimeste sildid – eri otstarbed

Tualett

Ühiskondlikes ruumides on alati olemas tualett ratastoolikasutajatele. Need tualettruumid on laiema uksega, poti lähedal on toendid ja häirenupud. Need on selgelt tähistatud sildiga, millel on kujutatud ratastoolis inimene. Kui saadaval on dušš, on ka see sildil kujutatud.  

Parkimine

Sinise taustaga silt, millel on valge ratastoolis istuva inimese siluett, tähistab selgelt puudega inimestele mõeldud parkimiskohti. Kõnekeeles nimetatakse neid invaliidikohtadeks.  

Kaldtee tähistamine

Kui sissepääsuni viib trepp, saab puudega inimeste sildi abil näidata kaldteega sissepääsu asukohta. Mõnikord võib silt sisaldada ka teavet, et personali teavitamisel on saadaval ajutine kaldtee. 

Leidub ka selliseid kaldteesilte, mis tõstavad esile spetsiaalselt ehitatud sildu, mis on ratastoolikasutajatele kümblusel abiks. Neid kaldteid leidub kuurortides ja need viitavad kaldteele, mis laskub kerge kaldega veeni. 

Sellesse kategooriasse kuuluvad ka puudega inimeste sildid, mis on mõeldud spetsiaalselt tähelepanu tõmbamiseks avariiväljapääsule – lihtsad trepita põgenemisteed.