Liigu edasi põhisisu juurde

Keskkonnahoid

Teame, et meie ettevõte mõjutab kliimat ja seetõttu on iseenesestmõistetav, et me vastutame atmosfääri paisatava heitkoguse eest. Üleilmse kliimaeesmärgi saavutamiseks 2030. aastal peame tagama, et globaalne soojenemine jääks alla kahe kraadi. Selleks peame vähendama kasvuhoonegaaside heitkogust atmosfääris ja samal ajal siduma juba eralduva süsinikdioksiidi.

Meie ettevõtte poolt õhku paisatava süsinikdioksiidi koguse täpseks arvutamiseks oleme kaasanud väliseksperdi Atmoz Consulting, kes tagab rahvusvahelise arvutus- ja aruandestandardi Greenhouse Gas Protocol (GHG protokoll) järgimise.

Mida me teeme?

1. Me mõõdame kõike

Kasutame ekspertide abi, et mõõta täpselt süsinikdioksiidi heitkogust meie kõikide tegevuste juures alates materjalide ja toodete valmistamisest kuni materjali meieni ning klientideni jõudmisest. Me mõõdame isegi seda, kuidas meie töötajad tööle tulevad.

2. Vähendame nii palju kui võimalik

Enam ei piisa vaid mõõtmisest. Tegutseme aktiivselt heitkoguste vähendamise nimel. Seetõttu koostame igal aastal tegevuskava ja kaasame seatud eesmärkide saavutamiseks kogu ettevõtte. Meie süsinikdioksiidi heitkoguse vähendamine hõlmab näiteks 474 päikesepaneeli paigutamist meie katusele ja uute keskkonnahoidlike sildimaterjalide leidmist.

3. Me kompenseerime 100% kõik heitkogused!

Heitkoguste kompenseerimine tähendab investeeringuid projektidesse, mille tulemusel väheneb süsinikdioksiidi heitkogus väljaspool meie enda tegevust. Meie eelmise majandusaasta heitkogus oli 1178,4 tonni süsinikdioksiidi. Veamäära kindlustamiseks otsustasime kompenseerida veel 10%. See tähendab, et seome sertifitseeritud heitkoguste kompenseerimise projekti kaudu 1297 tonni süsinikdioksiidi.

Kompenseerime süsinikuheiteid Bhadla, India päikesepatarei projektiga.

Oleme otsustanud süsinikuheidet tasakaalustada, investeerides päikeseprojekti "Bhadla Solar Power Plant", mis toodab puhtamat elektrit Indias päikeseenergia kasutades kui taastuvat energiaallikat. Projektil on Gold Standardi sertifikaat – see on ainus sertimisstandard, mille on heaks kiitnud ja mida usaldab enam kui 80 rahvusvahelist keskkonnaorganisatsiooni.

Lugege meie kliimaaruannet siit.