Liigu edasi põhisisu juurde

Kinnitusviis – vinüül

Kinnitusviis – vinüül

Vajalikud vahendid:
· Aluspinna puhastamise vahend (soovitatavalt rasva lahustav)
· Teip
· Kaabits (kuulub tellimuse juurde)
· Vesilood (suuremate kujunduste puhul)

Enne oma disaini paigaldamise alustamist soovitame esmalt puhastada pind, millele vinüül kinnitatakse, rasvaeemaldusvahendiga, eelistatavalt aknasprei või nõudepesuvahendiga. Paigaldamisel tuleb siiski jälgida, et pind oleks täiesti kuiv. Vinüültekstid nakkuvad madalatel temperatuuridel halvemini ja seetõttu tuleb aluspinda enne pealekandmist veidi soojaõhupüstoli või fööniga soojendada, kui temperatuur on madalam kui 15 °C; seejuures olge ettevaatlik, et aluspind ei kuumeneks üle ega saaks kuumuse tõttu kahjustusi.

Teie vinüülil olev teip on värske toode ja seetõttu soovitame see parimate tulemuste saavutamiseks paigaldada võimalikult kiiresti pärast tarnimist. Arvestage ka seda, et vinüül kleepub kõige paremini tasastele ja siledatele pindadele. Tekstuurtapeedi, tellisseinte või muude ebatasaste pindade jaoks ei ole soovitatav kasutada vinüüli, kuid saate selle asemel kasutada meie akrüül- või plastmärke.

Väike kujundus:

1. Rullige oma kujundus lauale vms välja ja hõõruge kaabitsaga kogu pind üle. Kaitsepaber vabaneb vinüülilt hõlpsamini, kui tõmbate selle ära kokkupanemise ajal.

2. Hoidke oma kujundust soovitud kohas ja veenduge, et see oleks sirge. Tehke seinale kaks või enam märgistust (mida saab hiljem eemaldada), et saaksite neid paigaldamisel kasutada šabloonina. Soovitatav on seda teha nurkades või 4 punktis kujunduse ümber.

3. Asetage vinüül lauale ja tõmmake kaitsepaber ära. Kui kujunduse külge peaks miski kinni jääma ja tulema kaitsepaberiga kaasa selle asemel, et kleepuda ülekandeteibile, siis juhtige kaitsepaber tagasi ja käige pind kaabitsaga uuesti üle.

4. Hoidke oma vinüüli märgistuspunktides ja suruge seda vastu seina, veendudes, et kujundus on kogu aeg sirge. Vinüülkujundust ei saa pärast paigaldamist seinalt eemaldada, seega on oluline, et see oleks algusest peale sile ja sirge.

5. Siluge kaabitsaga kogu kujundus üle veendumaks, et see kinnitub korralikult seina külge.

6. Tõmmake ülekandeteip ära, vabastades selle ühest nurgast ja tõmmates seejärel terava nurga all seinast eemale. Kui tükk kujundust peaks kaasa tulema, tõmmake ülekandeteip tagasi ja kasutage kaabitsat uuesti kinnijäänud ala kohal enne, kui ülekandeteibi uuesti ettevaatlikult ära tõmbate.

Keskmise suurusega või suur kujundus:

1. Rullige oma kujundus lauale vms välja ja hõõruge kaabitsaga kogu pind üle. Kaitsepaber vabaneb vinüülilt hõlpsamini, kui tõmbate selle ära kokkupanemise ajal.

2. Kinnitage vinüül seinale väikese teibitükiga ühest ülaservast, sest sel juhul on seda lihtne reguleerida. Kontrollige vesiloodiga vinüüli sirgust ja seejärel kinnitage oma tekst teise teibitükiga vinüüli teisele ülaservale ja pika teibitükiga otse kogu vinüüli keskele nii, et see kinnitub nii vinüüli pealt kui ka alt.

3. Voltige kokku vinüüli üks külg ja hoidke seda vastu seina/aluspinda, tõmmates samal ajal kaitsepaberi teibilt ära. Kui teil on palju pisidetaile sisaldav kujundus, veenduge, et kaitsepaberiga ei tuleks kaasa vinüüli ühtegi osa. Kui mõni osa peaks kinni jääma, tõmmake kaitsepaber tagasi ja siluge uuesti kaabitsaga üle; sel juhul saate terava noa vms abil eemaldada tõrksad väikesed tükid, mis ei taha lahti tulla. Püüdke ka kaitsepaberit kujunduselt täisnurga all ära tõmmata, sest see laseb kujundusel hõlpsamini lahti tulla.

4. Lõigake ära kaitsepaber, mis on nüüd tulnud vinüüli küljest lahti.

5. Voltige vinüül ettevaatlikult vastu seina ja hakake seda kaabitsa abil keskelt ja servade juurest väljapoole kinni vajutama. Kortsude või vale kokkupaneku vältimiseks hoolitsege selle eest, et kujundus oleks kogu töö ajal sirge.

6. Eemaldage teip, mis läheb üle vinüüli, ja korrake sama toimingut, nagu ülal kirjeldatud, kujunduse teisel küljel. Voltige vinüül kokku, vabastage kaitsepaber ja pöörake vinüül ettevaatlikult tagasi. Kaapige keskelt ja servadelt väljapoole.

7. Vinüüli korralikuks kinnitamiseks ja võimalike õhumullide eemaldamiseks siluge kaabitsaga üle kogu kujundus.

8. Kui tükk kujundust peaks kaasa tulema, tõmmake ülekandeteip ettevaatlikult tagasi ja kasutage kaabitsat uuesti kinnijäänud ala kohal enne, kui ülekandeteibi uuesti ettevaatlikult ära tõmbate.

Kas te ei saanud oma küsimusele vastust?

Või kasutage seda vormi

Kui teil on tellimuse või arve number, nimetage see, kui meiega ühendust võtate. Nii on meil lihtsam teie küsimusega tegeleda.

Kui võtate Signomatic ühendust e-posti teel, salvestame teie probleemi ja kontaktandmed. See on vajalik selleks, et saaksime probleemiga tegeleda. Lisateabe saamiseks vaadake meie privaatsuspoliitikat.